Z robidami nad slabokrvnost

Anemije so stanja, pri katerih je zmanjšano število eritrocitov ali koncentracija hemoglobina. Eritrociti vsebujejo hemoglobin in le ta omogoča prenos kisika iz pljuč po vsem telesu. Kadar se zmanjša število eritrocitov ali količina hemoglobina v njih, kri ne more prenesti dovolj kisika po telesu. Zaradi nezadostne oskrbe tkiv s kisikom, se pojavijo različni simptomi: utrujenost, […]